תוכנית הלימודים שנה ג'​

שנה שלישית למסע. מתקרבים אל היעד. נעמיק עוד יותר. התמונה מתבהרת.

שעות הלימוד:
ימי ד': יום לימודים מלא.
יום א' אופציה להיכנס כאורח ללימודי הזום של שנה א' בערב. זהו חומר שלעולם לא מתיישן, גם לא עבור הומיאופתים עובדים. 
במהלך שנה זו נתחיל בלימודי רפואה מערבית. אלו שיעורים מוקלטים בזמן ובשעות לפי בחירת הסטודנט. סטודנטים שעברו לימודים דומים בעבר במוסדות אחרים, פטורים מלימודים אלו (כנגד אישורי הלימוד).

במקביל: נרכשים עבור הסטודנטים הרצאות וימי עיון חשובים לבחירה.
חלק מן הסטודנטים יחלו בלקיחת מקרים מהסמסטר השני.

הרפרטורי ההומאופתי: נמשיך להכיר את ספר הסימפטומים ההומאופתי. נלמד שיטות נוספות בדרך לשליטה טובה בספר הסימפטומים ההומאופתי. נפגוש את מומחי התוכנות ונלמד שיטות מיוחדות לעבודה.

האורגנון: ממשיכים להכיר את ההנחיות של האנמן המוגשות לנו בסעיפים המתקדמים של הספר המופלא הזה. נלמד על הפרמקופיאה ההומאופתית, הכנת הרמדיס ויישום מול מטופלים; הכרת סוגי מחלות והכרת המיאזמות לעומק.
הלימוד של האורגנון כולל תמיד יישומים מהספר אל תוך הפרקטיקה.

המיאזמות: החלק הנסתר של הלימוד ההומאופתי. סוד הקסם מתגלה. ד"ר האנמן פיענח את מה שאיש לפניו לא זיהה. הבנת המיאזמות היא הקוד לעבודה הומאופתית מוצלחת. נתחיל לגעת בלימוד המיאזמות ונמשיך בקורס המיוחד של הספר "המחלות הכרוניות" בלימוד ייחודי רק לבית ספרנו.

פילוסופיה: נמשיך ונכיר גישות פילוסופיות שונות של אבות ההומאופתיה. במקביל נלמד גם לוגיקה ופילוסופיה של גאונים מהפילוסופיה המערבית, היהודית והמזרחית ונראה איך התובנות שלהם משתלבות בפילוסופיה ההומאופתית והופכות אותה לקלה יותר ליישום.

"מטריה מדיקה"- ספר הרמדיס ההומאופתיות (התרופות): לימוד "ספר התרופות ההומאופתי". גם בשנה זו נמשיך בלימוד הרמדיס לפי חומרי המקור. מינרלים, צמחים, בעלי חיים וחומרים נוספים. נכיר את הרמדיס ההומאופתיות מזוויות מיוחדות ובעיקר דרך לימודו המיוחד של ד"ר אג'יט קולקרני. דרך הלימוד הזו היא ייחודית לבית הספר.

המטפל ההומאופתי: מה אנחנו צריכים לדעת על מנת לצמוח להיות מטפלים הומאופתים מוצלחים? קורס חיוני ברמה מתקדמת על חובות וזכויות, אתיקה ומקצועיות. איך ניגשים למטופל על מנת לאסוף את כל המידע הנחוץ לנו למציאת המרשם הנכון.

סטאז', פרקטיקה ולקיחת מקרים: מתחילים לטפל. תהליך פגישת המטופלים יתחיל בחצי השני של שנה זו. במקביל נצפה בעשרות מקרי וידאו ונייר על מנת שנלמד ליישם את כל מה שאנחנו לומדים בפועל מול המטופלים.

התפתחות אישית וקורסים נוספים: נתפתח ונכיר את טוב יותר את עצמנו כמטפלים. נלמד קורסים חיצוניים חשובים כמו NLP, פרחי באך מיינדפולנס. נחבר את הכל ללימודי ההומיאופתיה.

לימוד ישיר מד"ר אג'יט קולקרני:  בשנה ג' נמשיך להבין את לימודו של אחד מבכירי ההומיאופתים בעולם, ד"ר אג'יט קולקרני וישירות מפיו שלו. הלימודים בשלב הזה הם ברמה גבוהה ביותר. אין לזה אח ורע בלימודי ההומיאופתיה בארץ.