צוות המורים שלנו

צוות המורים בבית הספר של המרכז להומאופתיה קלאסית ורפואה תזונתית.​

האמינו לנו, זכינו. זכיתם.
רצה הדבר והכל התחבר לנו. צוות המורים שהתגבש אצלנו הוא פשוט נפלא. 
הצוות שלנו מגוון מאד והמורים הם מהוותיקים והמקצועיים בישראל. את כל המורים שלנו מאחדת ההבנה שאין תחליף ללימוד מעמיק ויסודי, כמו שהם למדו לפני עשרים ושלושים שנה. לימוד שיכין יסודות עמוקים להמשך הדרך המקצועית שלכם ושלכן. 
אבל מעל הכל, המורים שלנו הם מורים בחסד, אחד אחת.
מורים במלוא מובן המילה. לא מרצים, מורים! כאלו שיעבירו לכם את סודות ההומאופתיה בדיוק כמו שצריך!
אז מי אנחנו?

ד"ר אג'יט קונדו קולקרני

בקצרה: מעיין נובע של ידע, חוכמה ונדיבות.

ד"ר אג'יט קולקרני הוא המורה והקולגה של כל המורים בצוות ההוראה שלנו.
הומיאופת קרוב ל 40 שנה, כיום מבכירי ההומיאופתים בעולם ומרצה מבוקש מאד של קבוצות לימוד מתקדמות של מאות רופאים והומיאופתים מרוסיה, בולגריה, גרמניה, שוויץ, אוקראינה, טורקיה וישראל ועוד הומיאופתים רבים מרחבי העולם המצטרפים לקבוצות לימוד אלו. 
ד"ר קולקרני החל את דרכו הבינלאומית בארצנו הקטנטונת. ישראל שלנו פתחה עבורו את הדלת לעולם כולו, ולכן לישראל מקום מיוחד בליבו וזו הסיבה שהוא עודד אותנו לפתוח מוסד לימודים רציני ומעמיק, שייצר דור הומיאופתים מוצלח.
ד"ר קולקרני כתב מספר רב של ספרים על הומיאופתיה ותרגול רוחני. הספרים הבולטים שלו הם ספרי המטריה מדיקה (התרופות ההומיאופתיות), ספרו על שפת הגוף שהוא רב מכר בקרב הומיאופתים ומטפלים שאינם הומיאופתים וספרו על תורת המינונים. 
זו זכות עבורנו להיות בית הספר הפועל בליוויו. 
ד"ר קולקרני מטפל בסאטארה ובפונה שבהודו ומייעץ להומיאופתים מכל רחבי העולם.

רונן לוי הומאופת קלאסי רשום RCHom.

בקצרה: המורה המוערך בישראל ללימוד הרמדיס ההומיאופתיות (ההכנות ההומיאופתיות). בקיאות שאין דוגמתה.
ותק בהומיאופתיה: 29 שנים.
ותק בהוראה: 24 שנים.
תחביבים: דייג, קריאה.

רונן מלמד הומיאופתיה, מנחה קבוצות ומרצה בכנסים מזה כ-20 שנה. בהשכלתו למד רונן אצל יוסף רווס בחיפה והוציא דיפלומה באקדמיה להומיאופתיה קלאסית IACH אצל פרופ' ויטולקס ביוון. בנוסף לכך עבר מגוון רחב של השתלמויות במגוון גישות בהודו, אירופה וארצות הברית אצל הומיאופתים מהשורה הראשונה: Dr. Kulkarni, Dr. Sehghal, Dr. Krishnamurti, Dr. Vijaykar, Dr. Agarwal, Dr. Divya Chaabra, Vega Rosenberg ועוד. 

לאורך השנים לימד רונן במכללת רידמן, בקמפוס "ברושים" ובמכללת מדיסין, משנה א' ועד לסופרוויז'ן בשלב הסטאז'. מזה כשנים רונן מנחה קבוצות של הומיאופתים מומחים ומייעץ בפתרון מקרים מורכבים. כמורה וכמנחה רונן מציג את המידע באופן ברור, ממוקד ומעמיק, ומעודד שיח משותף וחשיבה עצמאית ופתוחה, ושיעוריו זוכים לביקורות חיוביות יוצאות דופן.

רונן מטפל בתל אביב.

5

אירית וישליצקי, הומיאופתית קלאסית רשומה RCHom

בקצרה: נכס למכללה ומוח פילוסופי. מאסטרית בלימוד פתרון מקרים.
ותק כהומאופתית: 31 שנים.
ותק כמרצה: כ-26 שנים, את רובן במסגרות בתי הספר להומאופתיה.
אירית היא בעלת תואר ראשון בכימיה (גם שירתה בצבא ככימאית).
אירית התוודעה להומיאופתיה דרך בית הספר של יוסף רווס שהיה מראשוני ההומיאופתים בארץ. היא למדה אצלו כ-10 שנים ולאחר מכן המשיכה בלימודיה אצל הומיאופתים גדולים אחרים: לו קליין, וגה רוזנברג, אג'יט קולקרני, ויג'אייקר ורבים נוספים.

אירית הייתה חברת ועד האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית שנים רבות ועמדה בראש ועדת הקבלה שלה במרבית השנים הללו.
אירית חונכת הומיאופתים צעירים באופן פרטי ומעבירה קורסים להומאופתים בוגרים כשהעיקריים שבהם הם בתחום הפילוסופיה של ההומיאופתיה.
עדיין נלהבת מהפלא שהוא הומיאופתיה גם אחרי כל השנים האלו!
אירית מטפלת בגבעתיים.

חנה גריניאסטי, הומיאופתית קלאסית רשומה RCHom

בקצרה: לימודי ספר הסימפטומים (רפרטורי) בישראל? בשלוש אותיות: חנה. ביותר אותיות? חנה גריניאסטי. 
ותק כהומיאופתית: 22 שנה.
ותק כמורה: 18 שנה.
משהו אישי מחנה: "אני אוהבת מאד את המקצוע שלי, את האינטרקציה עם המטופלים ועם הסטודנטים. מרגישה שכמורה ניתנה לי הזדמנות לסייע בלימוד ההומיאופתיה לעומקה".

 

חנה הומאופתית קלאסית משנת 2001. מלמדת הומאופתיה משנת 2005. במשך שש עשרה שנים לימדה הומאופתיה במכללות אלבאום, ברושים ורידמן ובמשך כל השנים ליוותה במסגרת פרטית הומאופתים צעירים. את לימודיה הקודמים סיימה באוניברסיטה העברית, שם למדה לימודי קרקע, מים ואיכות הסביבה לתואר BSc.
חנה חברה באגודה להומאופתיה קלאסית ושימשה בעבר כחברה בוועדת הביקורת של האגודה.
לאורך כל שנות עבודתה כהומאופתית, התמידה ללמוד ולהשתלם אצל הומאופתים מהארץ ומהעולם וכן דאגה לשלב בכך גם לימודי מודעות והתפתחות אישית שמסייעים לה כאדם וכמטפלת.
חנה היא אמא לשני מתבגרים (מקסימים:-), מטפלת בקליניקה פרטית בגבעתיים בילדים, במתבגרים ובמבוגרים ומלווה בעזרת הומאופתיה נשים בתהליך הלידה ובתקופות שלפניה ואחריה.
במסגרת עבודתה כמורה להומאופתיה, התמחתה חנה בעיקר בהוראת הרפרטורי (ספר הסימפטומים ההומאופתי) וכן בהוראת המטריה מדיקה (המידע הטמון ברמדיס ההומאופתיות).
כמורה וכמטפלת חשוב לה להעביר לתלמידיה ולמטופליה מסר של מסוגלות ביכולותיהם, לתמוך כל העת בתהליך שהם עוברים ולמסור לידיהם את מירב המידע שיש ברשותה כדי לסייע להם ללמוד ולהירפא.
חנה מטפלת בגבעתיים.

מירב שניידר, הומיאופתית קלאסית רשומה RCHom​

מירב מרצה והומאופתית ותיקה. התחילה את דרכה המקצועית בבית ברל בלימודי הוראת ביולוגיה וכימיה וקיבלה שתי תעודות הצטיינות.
אל ההומאופתיה הגיעה מירב לאחר טיפול הומאופתי מוצלח בשני ילדיה הקטנים שלא מצאו מזור ברפואת הילדים.
מירב זיהתה את הפוטנציאל האדיר שבריפוי ההומאופתי והיא נרשמה ללימודי הומאופתיה במכללה למנהל. מאז כ-20 שנה קסמי ההומאופתיה ממשיכים ללוות אותה בכול יום. מירב המשיכה להרחיב את ידיעותיה במסגרות רבות אצל מיטב ההומיאופתים בארץ ובעולם, ביניהם לימודי המשך עם תעודה מ"דינמיס" לימודי המשך של ההומאופת ג'רמי שר באנגליה וכמו כן בבי"ס "סגולה ללימודי המשך" של ההומאופתית כרמל קרתי. לאחר מכן לימדה בעצמה בבי"ס סגולה ושילבה בין שתי האהבות, הוראה והומאופתיה.
לימודים נוספים שמירב השלימה הם: קורס ברפואת "גיל המעבר" בבי"ס לרפואה באוניברסיטת תל אביב 
לימודי תוספי תזונה ולימודי רפואה תזונתית במרכז לרפואת הרמב"ם, בכללם התמחות אישית אצל ד"ר גיל יוסף שחר.
דרך עבודתה של מירב היא לראות את השלם על בסיס סך כל חלקיו, להתאים את מה שצריך לאדם ולא למחלה לסימפטום או טראומה.
מירב תלמד יהיו על אינטגרציה בין ההומאופתיה והרפואה התזונתית ותחלוק מידע שאספה במהלך השנים עם התובנות של דר גיל לריפוי. בשיעוריה תקבלו כלים פרקטים ברי יישום.
מירב מטפלת בכירה בקליניקה לרפואה תזונתית במרכז שמיר ברשותו של דר גיל יוסף שחר ובמרפאה פרטית בבנימינה.

מיכל יהושע הומיאופתית קלאסית רשומה RCHom

בקצרה: אם האנמן היה מחפש היום הומיאופתית שתעזור לו, שתעבוד מסודר וחכם, הוא היה פונה למיכל.
ותק כהומיאופתית: 19 שנה.
ותק כמורה: שלוש שנים.
תחביבים: טיולים, מדבר, מוזיקה.
מספר מילים ממיכל: "אני לא מפסיקה להתפעם מ"הקסם" הזה שנקרא הומיאופתיה ומהעוצמה שלה לעזור. וכשאני משלבת את ההומיאופתיה עם תחומי טיפול אחרים בהם אני מתמחה, הקסם מתעצם. אני מרגישה ברת מזל".

מיכל מטפלת בהומאופתיה משנת 2004 במגוון רחב של בעיות ברמה הפיסית, המנטאלית והרגשית, בכל הגילאים ומשלבת בין הטיפול ההומאופתי הקלאסי לבין תהליכי עומק לשינוי באמצעות תטא הילינג ואימון NLP. השילוב בין שיטות הטיפול עוזר למיכל להעמיק את יכולת האבחון ולקיחת המקרה שלה ולדייק את התמהיל הטיפולי הנכון ביותר עבור כל מטופל.

מיכל היא גם היוצרת של "ביטחון בעצמי" – מודל טיפולי חדשני אשר משלב בין טיפול פרטני עמוק לבין סדנה קבוצתית אינטימית ומיועד להעלאת הדימוי והביטחון העצמי בקרב נשים.
מיכל התלמדה במספר קליניקות מהמתקדמות בעולם בהודו, ביניהן הקליניקה של ד"ר סיאני וד"ר אג'יט קולקרני. בארץ למדה ב״מדיסין״  וב"אלמה", בית הספר ללימודי המשך בהומאופתיה ובסמינרים והשתלמויות רבות.
פרט לעבודתה כמטפלת, מיכל גם מורה ומנחה ב 
NLP ברמת טריינר.
מיכל עובדת בארץ עם גיא טידור על ניתוח הכתבים של ד"ר קולקרני.
מיכל מטפלת בתל אביב.

מאיה שימל, הומאופתית קלאסית רשומה RCHom

בקצרה: מרצה בחסד- החוכמה וההתלהבות של מאיה תסחף אתכם ברגע.

ותק כהומיאופתית: 18 שנה.
ותק כמרצה: 12 שנה.
תחביבים: טיולים, מלאכות יד, קריאה.

מאיה היא בעלת תואר ראשון בסיעוד BSN.
מאיה החלה את דרכה כהומיאופתית בשנת 2005. לאחר סיום לימודיה ב"מדיסין" פתחה קליניקה בירושלים ומאז מטפלת במגוון רחב של אנשים ועובדת בשיתוף פעולה עם רופאי ילדים, פסיכולוגים ותזונאים, שהכירו את סגולות הריפוי ההומיאופתי.

מאיה העבירה הרצאות בנושא "הריון ולידה" לסטודנטים והומיאופתים ובשנים האחרונות מלמדת מטריה מדיקה ומנחה קבוצת לימוד של הומיאופתים בתחילת דרכם.
לאורך השנים השתלמה מאיה אצל טובי ההומיאופתים בסמינרים בארץ, ביניהם ד"ר קולקרני, לו קליין, ד"ר ויג'ייקאר, ד"ר סגל ועוד. ובהודו אצל ד"ר דמלה.
מאיה מטפלת בירושלים.

גיא טידור, הומיאופת קלאסי רשום RCHom

בקצרה: לימוד האורגנון (ספר העקרונות ההמאופתיה) והפילוסופיה העמוק בארץ.
ותק כהומיאופת: 24 שנים.
ותק בהוראה: 19 שנה. 
תחביבים: רכיבת אופני כביש, טיולים, ציור, פילוסופיה.
מספר מילים מגיא: "הומיאופתיה היא המקצוע הטיפולי האמיתי והנאמן ביותר למדע ולחוקי הטבע. זו מתנה אמיתית לבני האדם. בית הספר שלנו זו הגשמה של אחת ממטרות חיי".

גיא הומיאופת קלאסי, מנהל בית הספר, אחראי על תחום הפדגוגיה ובבית הספר הוא האחראי על תחום הפילוסופיה.
גיא מטפל בהומאופתיה מאז שנת 1999. גיא כיהן שנים רבות בוועד המנהל של האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית ועמד בראש ועדת החינוך שלה. כמו כן, גיא היה שותף בכתיבת נהלי החינוך של האגודה. גיא הומאופת ותיק, הוא הגיע להומאופתיה דרך לימודי הפילוסופיה ובמהלך כל שנות עבודתו המשיך לחקור את ההקשרים של הפילוסופיה ההומאופתית לפילוסופיה המערבית, המזרחית והיהודית כמו גם לפילוסופיה של המדע. את כל התובנות הללו הוא משלב בפרקטיקה של ההומאופתיה בקליניקה הפרטית שלו.
גיא מנחה שנים רבות קבוצות לימוד של הומאופתים ותיקים וצעירים ומשלב בלימוד זה את הבסיס הפילוסופי: בלימוד התרופות, בלימוד הסימפטומים, בלקיחת המקרה, בניתוח המקרה. את כל אלו, הוא ילמד כעת בבית הספר שלנו. 
גיא ערך השתלמויות רבות אצל בכירי ההומאופתים בעולם אבל המורה העיקרי שלו הוא ד"ר אג'יט קולקרני מהודו. גיא עובד עם ד"ר קולקרני שנים רבות, הוא עורך את המאמרים שלו ובשנים האחרונות הוא כותב ביחד איתו ספר על לימוד הרמדיס ההומאופתיות בדרך ייחודית.
גיא מטפל בתל אביב.

ד"ר גיל יוסף שחר M.D הוא מייסד המרכז לרפואת הרמב"ם.

ד"ר שחר סיים את לימודי הרפואה בטכניון והינו בעל רישיון לעסוק ברפואה בישראל.
בצבא שירת כחובש קרבי. את לימודיו האקדמאיים החל בטכניון בפקולטה להנדסת חשמל ולאחר שנתיים שבהם סיים כמצטיין נשיא, החליט שהטיפול באנשים הרבה יותר מעניין אותו ועבר לפקולטה לרפואה- לשנה א'. את התואר הראשון במדעי הרפואה (שלושת השנים הראשונות ללימודי הרפואה) סיים בהצטיינות.
עבודת הגמר שלו לתואר דוקטור לרפואה עסקה בהשוואה בין תורת הרפואה של הרמב"ם לממצאי המחקר המודרני וכללה סקירה של למעלה ממאה מחקרים מדעיים והשוואתם למשנתו של הרמב"ם. עבודה זו הוכרה כעבודת גמר מצטיינת.
כבר בתחילת לימודי הרפואה הבין שלרפואה המערבית יש כלים מעולים לטיפול במצבי חירום אך בכל הקשור למחלות כרוניות אין לרפואה המערבית פתרונות אמיתיים. לאור זאת, לאורך לימודיו בטכניון, למד באופן עצמאי עשרות ספרים ואלפי מחקרים מדעיים על עולם הרפואה התזונתית.

לאחר לימודי הרפואה החל לטפל באנשים הסובלים ממחלות כרוניות באמצעות טיפול תזונתי, תוספי תזונה, פרוטוקולים לניקוי רעלים ועוד.
ב- 2013, בנוסף לפעילות הטיפולית והציבורית במרכז, פתח ד"ר גיל בי"ס ללימודי רפואה תזונתית. ביה"ס מלמד ומכשיר מטפלים בבריאות טבעית על פי גישת הרמב"ם ולאור ממצאי המדע המודרני. ד"ר גיל יוסף שחר הוא העורך המדעי של מספר ספרי בריאות. לקריאה מלאה אודות ד"ר גיל שחר לחצו כאן. 

  • ניקוי רעלים (הוצאת פוקוס 2010)
  • האמת על התרופות (הוצאת פוקוס 2014)
  • ריפוי מחלות כרוניות – מחלום למציאות (הוצאת פוקוס 2015)
  • בלוטת התריס – ריפוי טבעי (יצא לאור ב- 2016)